28 Ağustos 2010 Cumartesi

Hayallerinin Meyvesini Tattığın İlk An- Seçmece Kitap Çekilişi


Aslında ikinci an... İlki, "Bir Solgun Adam"ın düzeltmeni olduğum zamandı, beni onurlandırarak ismimi yazdıkları o an.
 Yıllardır hayalini kurup, çok ulaşılmaz geldiğinden: "Yok canım, editör nasıl olacağım ki!" diye kendime yüklenip durdum.
 Ama hiçbir hayal, ona inanana direnemiyor.
 Bu satırları okuyan ve hayali ona çok uzak gelen bir öğrenci varsa, umutlansın diye de söylüyorum bunu. Hayali gerçekleştirmekten daha zor kısım, insanları o hayale aşina kılmak oluyor. Ve bu süreç, bildiğin acı.
 "Her şeye rağmen" bu yoldan sapmayacağını düşündüğünde, bir gün bir bakıyorsun ki, hiç çiçek açmaz ağacın meyve verir bile olmuş.
 İşte benim meyvem de, yeni düştü dalından.
 Mutluluğumu tarif edemem.


Bu mutluluğun şerefine, blogumu okuyanlardan birine bir hediye vermeyi düşündüm. Bu hediye, en çok sevdiğim şey, bir kitap olacak. Üstadım Murat Yalçın'ın bana naklettiği, Tomris Uyar'ın bir sözü üzerine sevdiğim kitaplardan birini hediye edeyim diyorum size.

Henüz karar veremedim, katılan olursa bana yorumunda belirtsin lütfen hangi kitabı istediğini.

1. Tanpınar "Saatleri Ayarlama Enstitüsü"

2. Orhan Pamuk'un yeni kitabı "Manzaradan Parçalar"

3. Köşede tavsiye ettiğim Mine Söğüt'ün "Kırmızı Zaman"ı

4. Sabahattin Ali "Kürk Mantolu Madonna"

5. Turgut Uyar'ın seçme şiirlerinden oluşan "Göğe Bakma Durağı"Kendi halinde bir blogun yazarı olduğum için kendimi bir garip hissettim aslında. Hediye vermenin bir yönü izleyici sayısını artırmaktır; ama bundan feci utanıyorum.

Kurallarım, her blogda belirtilen kurallardan:
1. İzleyici olmanız
2. Yorumunuzda blogumla ilgili olumlu, olumsuz eleştirilerinizi sunmanız. Neler olmasını, ne okumayı isterdiniz, bunu da bilmek isterim.
3. Blogunuzda duyurmanıza gerek yok, diyeceğim; ama nasıl duyulacak ki? Bilemedim. Duyurursanız fena olmaz, aman öyle işte.

Çekilişimiz Orhan Kemal'in doğum günü olan 15 Eylül'de bitsin.


 Blogumu şu an izleyen 26 kişinin bir ayrıcalığı da olmalı, hediyeyi kazanan kim olursa olsun; 26 arkadaşımdan birine de bir kitap yollayacağım.

 Yorum bırakan kişi, istediği kitabı da seçecek.
 Hadi bakalım.

4 Yeni fikir:

Adsız dedi ki...

İlk önce yürüdüğün bu yolda sana başarılar dilerim.Bloguna, gezinirken denk geldim. Henuz inceleyemedim ve okuyamadım fakat bir "tanpınar" hayranı olarak tanpınarın kitapına talibim hediye ederseniz sevinirim.Sevgiyle kalın. Kaynağı gösterYazdır?1 Bu Yorumdan |Alıntı Yap|

memosami dedi ki...

Burayı Tesadüfen Buldum.Böyle Bir Hediye Çekilişi Olunca ayrıca Kitaplarda Birbirinden Değerli Olunca Bende Katılmak İstedim.Sabahattin Ali'nin sadece bir eserini okudum ve etkilendim.Diğer yapıtınıda okumak isterim.Bu yüzden sizede uygunsa Kürk Mantolu Madonna Kitabını İstemekteyim.İzleyicin Oldum ve Twitter'dan Duyurdum : http://twitter.com/msamiozturk/status/22469919727 Kaynağı gösterYazdır?1 Bu Yorumdan |Alıntı Yap|

sunshine of life dedi ki...

tebrik ederim canım.
Tanpınar "Saatleri Ayarlama Enstitüsü"
kitabına talibim. Kaynağı gösterYazdır?1 Bu Yorumdan |Alıntı Yap|

Nefertiti dedi ki...

Çok sevindim sonunda editörsün :) Kitaplardan Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü çok istiyorum sende de görünce çekilişe katılayım dedim. Facebook sayfamda da duyurdum :) Kaynağı gösterYazdır?1 Bu Yorumdan |Alıntı Yap|

Yorum Gönder